Diş İpi Kullanımı

Diş ipi dişler arasındaki ve dişetinin altında mikrobiyal dental plak ve gıda birikintilerini temizler. Diş ipi kullanımı fırçalamadan sonra yapılmalıdır.

Diş Dolgusu Çeşitleri

Günümüzde estetik çok önemli olduğundan hastalar günümüzde amalgam dolguyu tercih etmemeye başlamışlar ve diş rengine daha uygun dolguları tercih etmeye başlamışlardır.

Ağız Kanserleri

Ağız kanserleri erken dönemde teşhis edilerek tedavi sağlanmazsa yayılarak sürekli ağrı, fonksiyon kaybı, tedavi sonrası düzeltilmesi mümkün olmayan yüz ve ağız deformiteleri, hatta ölümlere neden olabilir.

20 Yaş Diş Çekimi

Dişin pozisyonunun bozuk olması enfeksiyon için tek başına yeterli bir sebeptir. böyle bir durumda bahsedilen problemler mutlaka yaşanacaktır. Üstelik bu tip problemler aniden ve beklenmeyen bir zamanda gelişirler.

Laminat Kaplama

Görünüşünüzü olumsuz yönde etkileyen bir çok diş bozukluklarında mükemmel bir kozmetik çözümdür. Laminat kaplamalarda temel olarak estetik sorunları olan ön dişlerde, porselenden hazırlanan tabakanın dişlerin ön yüzlerine yapıştırılmasıyla bu sorunların giderilmesini amaçlayan bir tedavi şeklidir.

Sağlıklı Yiyecekler, Sağlıklı Dişler

Hızlı gelişen gençler genellikle akşamları, hafta sonları ve öğlen ile akşam yemeği arasında abur cubura gereksinim duyarlar. Ellerini şeker kavanozlarından uzak tutmak için çekici, çabuk ve ekonomik olan yaratıcı, sağlıklı alternatiflere gereksiniminiz var.

Periodontal Hastalıklar Tedavi Edilmezse....

Periodontal hastalıkların tedavisi için alternatifleriniz nelerdir? Eğer periodontal hastalığınız varsa, seçenekleriniz sınırlıdır. İki şey yapabilirsiniz, Tedaviyi geciktirmek ve Bir tedavi seçmek

Sigara İçmek ve Periodontal Hastalıklar

Sigara içmenin akciğer ve kalp hastalıkları ile bağlantısı olduğu herkesin bildiği bir şeydir. Buna ek olarak günümüzde yapılan çalışmalar, tütün kullanımının periodontal hastalığın gelişmesi ve ilerlemesinde

Diş Fırçasından Kaynaklanan Aşınmalar

Diş fırçası aşındırması, uygun olmayan diş fırçalamanın sonucudur. Garip görünse de dişler ve diş etleri kırılgan dokulardır. Uygun olmayan diş fırçalama aşağıdaki gibi problemlere neden olabilir